srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Centar grada pešačka zona BEOGRAD

Go down

Centar grada pešačka zona   BEOGRAD Empty Centar grada pešačka zona BEOGRAD

Порука by Orthodox 08.01.09 16:15

Posle Ulice Vuka Karadžića, nedavno je popločena i Ulica Đure Jakšića i zabranjena za vozače. Za 2009. godinu u planu su nova proširenja pešačke zone, koja će obuhvatiti dvadesetak ulica oko Knez Mihailove.
Centar grada pešačka zona   BEOGRAD Ulicadjurejaksicax05026yx3

Pešaci već nekoliko meseci šetaju po granitnim kockama u Čika Ljubinoj i Rajićevoj, a odnedavno i ulicama Vuka Karadžića i Đure Jakšića. Novi izgled trebalo bi da dobiju i ostale ulice koje seku Knez Mihailovu, pa će čitava ova ambijentalna celina tokom naredne godine da postane pešačka zona.
- Za celu zonu u centru grada već postoji gotov projekat. Ideja je da vozilima za snadbevanje dozvolimo prilaz u ulice koje budu pretvorene u pešačku zonu. Takođe, namera nam je da obezbedimo prilaz svim vozilima do postojećih parkinga, a ceo projekat ćemo sprovoditi u saradnji sa „Parking servisom“ – kaže Ivana Vuletić, direktorka Direkcije za puteve.
Pešačka zona biće omeđena Kosančićevim vencom, Studentskim trgom i Trgom Republike. U planu je da prvo bude popločena Ulica kralja Petra i to od Uzun Mirkove do Knez Mihailove, a onda i ostale ulice paralelne sa njom.
- Ne znam koliko je realno da Ulica cara Uroša bude popločena, a delom i Kralja Petra. Veliki broj bašti u strogom centru grada svakako će predstavljati problem, a biće nezgodno i vozačima. Nama je cilj da vozačima ne ukinemo baš sve mogućnosti, ali nam je važno da se pešaci osećaju udobnije – kaže Vuletić.
U Sekretarijatu za saobraćaj, sa druge strane, bez obzira na gotov projekat kažu da je malo verovatno da će on zaista i biti realizovan.
- Bez metroa, nema ni prave pešačke zone. Mi ćemo raditi po nalogu Direkcije za puteve, ali mislim da je malo verovatno da taj projekat zaista zaživi. Problem sa saobraćajem i bez pešačkih zona je dovoljno veliki – kaže Dragoljub Đakonović, sekretar za saobraćaj.
Orthodox
Orthodox
Admin
Admin

Male
Број порука : 206
Age : 43
Локација : Beograd
Registration date : 21.09.2008

http://srbija.forumn.org

Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму